Darujte vyhlídkový let

Sháníte dárek pro své blízké, či pozornost pro obchodní partnery a chtěli byste darovat něco, na co jen tak nezapomenou? Pak zapomeňte na všední dárky a místo předmětu darujte raději zážitek a vzpomínku – v podobě vyhlídkového letu nad krásami České republiky.

Dárek se hodí ke každé příležitosti – k důležitému výročí, kulatinám nebo lze například využít jako akčnější alternativa romantického dne s partnerem. Některé vyhlídkové lety balónem probíhají během východu či západu slunce, záleží jen na vás, kterou možnost preferujete – a co může být krásnější začátek i konec dne, než pohled na nejkrásnější místa naší republiky z ptačí perspektivy v takový okamžik? Můžete se jen nechat unášet větrem a užívat si chvíle opravdového nadhledu.

Lokalit, ve kterých se dá vyhlídkového letu zúčastnit je v Česku řada. Mezi místa, která si lidé nejraději prohlíží svchu patří například Karlštejn, Vysočina, Český Krumlov nebo Buchlov, ale to je jen zlomek míst, která prohlídku ze vzduchu umožňují. Při vyhlídkovém letu balónem je na většině míst dokonce možnost sejít se s pilotem ještě předtím, než je balón k letu připraven a na jeho přípravě se můžete podílet společně s pilotem i vy sami. Takže si na své přijdou nejen romantici, ale také ti, které více zajímá technická stránka věci a rádi si vyzkouší něco nového.

Pokud dáváte před pomalým větrem a otevřeným balónem přednost zvuku motorů a uzavřenému prostoru, můžete dát přednost letadlu. Vyhlídkové lety letadlem se obvykle konají ve stejných lokalitách jako lety balónem, ale na všechny památky i přírodní krásy se můžete podívat až v rychlosti 180 kilometrů za hodinu.

Doba, kdy vyhlídkové lety probíhají i jejich cena se liší podle konkrétního letiště, které zvolíte. Lety horkovzdušným balónem probíhají obvykle ve dnech, kdy přeje počasí – některá letiště létají po celý rok, jinde pouze v sezóně. Pokud darujete svým blízkým vyhlídkový let, můžete si být jisti, že je to dar, na který jen tak nezapomenou.